Čo vy na to, pán starosta?

Zaujímate sa o aktuálne dianie v Ružinove a máte pútavé podnety, či nezodpovedané otázky? V pravidelnej rubrike ich môžete položiť priamo starostovi ružinovskej mestskej časti Dušanovi Pekárovi. Stačí, keď napíšete na náš redakčný e-mail s názvom
redakcia@retronoviny.sk a my sa na tie najzaujímavejšie problémy za vás opýtame priamo starostu.
 
Zuzana: Minulý rok sa konalo podujatie Retro run pod vašou záštitou. Uvažovali ste o tom, že by ste tento rok prišli aj ako účastník a vyskúšali si jednu z tratí?
Veľmi rád podporujem takéto podujatia, preto aj tento rok preberám záštitu nad podujatím Retro run a prídem povzbudiť bežcov. Osobne si rád vybehnem na korčule a bicykel.
 
Jana: Nedávno sa vám podarilo zastaviť čiernu stavbu na Solivarskej. Čo bolo v tejto situácii najdôležitejšie, aby sa tak stalo? Dostane stavebník aj pokutu?
Zastaviť a aj odstrániť čiernu stavbu nie je vôbec jednoduché. Je to výsledok niekoľkoročnej aktívnej práce stavebného úradu a veľmi dobrej spolupráce so štátnou i s mestskou políciou pri zastavení stavebných prác.
 
Roman: Obyvatelia Ružinova mohli nosiť na miestny úrad menší elektroodpad. Nebáli ste sa, že by sa na úrade mohlo nahromadiť veľké množstvo tejto nepotrebnej elektroniky?
So Združením výrobcov elektrospotrebičov pre recykláciu Envidom máme už desaťročnú vynikajúcu spoluprácu pri bezplatnom zbere elektrospotrebičov priamo z ružinovských domácností. Nebáli sme sa preto pustiť aj do tohto projektu – nádoby na drobný elektroodpad priamo na miestnom úrade. Ružinovčania sa tak môžu aj popri vybavovaní napríklad trvalého pobytu či prihlasovaní sa na výlet pohodlne zbaviť starej žehličky, fénu alebo batérií. So Združením výrobcov elektrospotrebičov pre recykláciu Envidom máme dohodu, že ak bude nádoba do 75 % plná,
prídu ju vyprázdniť.

 

Retronoviny - dobré noviny pre dobrých ľudí z Ružinova
Evid. č.: EV 4454/11 - ISSN 1338-5739
Vydáva WEON group, a.s.

Design & programming by MK Advertising