Minimum pre Maximiliána

V týchto dňoch vrcholí obnova povrchu vozovky na Ulici Maximiliána Hella pri Martinskom cintoríne. Krátery po celej dĺžke ulice a zúfalé vyústenie na Tomášikovu už nebudú musieť šoféri trpieť a chodci si vydýchnu, lebo pozornosť vodičov sa bude môcť venovať okoliu a nie pozeraniu pod kolesá – azda sa zvýši bezpečnosť premávky.

    Zdanlivo rozpačité sú však reakcie ľudí bývajúcich na uliciach priamo ústiacich na Ul. Maximiliána Hella, ako aj vodičov, ktorí ju musia denne križovať. Na jednej strane sa tešia novému povrchu, na strane druhej sa však obávajú dvoch vecí:
Prvý scenár je ten, že výmenou povrchu sa uzavrela téma dopravných komplikácií na tejto ulici. Ako spojnica medzi Trnávkou a zvyškom Ružinova je totiž Ul. Max. Hella denne preťažená a obojsmerne upchatá. Netreba pripomínať, aký efekt to má na životné prostredie obyvateľov a nervy vodičov. Čo však spomenúť treba, sú predvolebné sľuby.

„Je to výborné, že sa konečne prestalo plátať a cesta sa mení kompletne. Zároveň to však znamená, že starosta Pekár pochoval svoj predvolebný sľub o rozšírení ulice minimálne v miestach odbočovacích pruhov, ktoré by výrazne zvýšilo priepustnosť tohto ťahu,“ vyjadril sa pre Retronoviny bývalý starosta a poslanec mestského zastupiteľstva Slavomír Drozd.
Druhým scenárom by bolo, keby sa dodržal sľub daný voličom a do konca volebného obdobia by naozaj došlo k rozšíreniu cesty. V tom prípade by investícia 112 000 eur vyšla navnivoč, pretože by sa musel narušiť len rok nový „koberec“.
Možno ostáva v talóne kompetentných aj nejaký tretí scenár. Ostáva nám ho s napätím očakávať – napríklad aj v pretrvávajúcich zápchach pri cintoríne. (bw)

Retronoviny - dobré noviny pre dobrých ľudí z Ružinova
Evid. č.: EV 4454/11 - ISSN 1338-5739
Vydáva WEON group, a.s.

Design & programming by MK Advertising