Na Nivách zaviedli nové časy spoplatnenia parkovného

obyvateľov, doterajšiu prax a urobiť systém prehľadnejším. Bratislava od 15. apríla urobila ďalší krok v zjednocovaní časov v zónach Bratislavského parkovacieho asistenta (PAAS), pričom tentoraz sa zmeny dotkli zóny Ružinov (RU1 – Nivy).
 
Tá sa rozdelila na dve lokality s rôznymi časmi spoplatnenia. Lokalita RU1 – Nivy sever je ohraničená ulicami Trnavská cesta, Karadžičova, Záhradnícka a Bajkalská. Lokalita RU1 – juh je ohraničená ulicami Záhradnícka (vrátane), Karadžičova, Mlynské Nivy, Prievozská a Bajkalská. Po novom sú obe zóny regulované v čase od 8.00 hod. Do 24.00 hod., akurát v prípade severnej časti to platí každý deň, v južnej časti len počas pracovného týždňa.
 
V praxi to znamená, že návštevníci zóny budú parkovať od polnoci do ôsmej ráno zadarmo (v RU1 – juh aj počas víkendov) a od ôsmej ráno do polnoci za nezmenenú hodinovú tarifu 1,50 eura. 
 
Dôležité upozornenie sa týka rezidentov zóny: Rezidentská karta vydaná pre zónu RU1 zostáva naďalej v platnosti v obidvoch lokalitách.
 
Prečo víkendy už nie sú zadarmo?
Dôvodom je, že severná časť Nív susedí s lokalitou Nové Mesto (NM1) – Tehelné pole, ktorá je vzhľadom na rôzne športové či kultúrne podujatia vo väčšie miere navštevovaná aj počas víkendov. Zámer regulovať túto zónu aj v sobotu a v nedeľu sa zaviedol po podnetoch od samotných obyvateľov.
 
„Zároveň zo skúseností z prevádzky zóny vieme, že po 24.00 hodine do lokalít prichádza minimum áut nerezidentov, čo nám umožňuje skrátiť reguláciu počas noci,“ vysvetľuje mesto Bratislava.
 
Posun regulácie zo 14.00 hod. na 8.00 hod.
Táto zmena zas vychádza zo skúseností z prevádzky predmetnej zóny. Znovu sa tiež prihliadalo na podnety ľudí žijúcich, prípadne pracujúcich v zóne.
 
Okrem toho, zjednotil sa čas regulácie so susednými zónami v Starom Meste a v Novom Meste, kde je regulácia taktiež nastavená od ôsmej ráno do polnoci. Ako argumentuje hlavné mesto, v centre i v širšom centre je nápor na parkovanie značný aj cez deň, keďže sú to lokality, kde je vysoká občianska vybavenosť a množstvo inštitúcií a firiem. 
 
Nezabudnite na bonusovú kartu
Ďalšie informácie vrátane mapy zón, ich členenia alebo lokalít parkomatov nájdete na internetovej stránke www.paas.sk/mapa-zon.
 
Pripomíname, že zachované zostáva prívetivá regula, že všetci občania s trvalým pobytom kdekoľvek v Bratislave majú možnosť využitia bonusovej karty, s ktorou môžu parkovať bezplatne dve hodiny každý deň vo väčšine zón. 
 
Autor: rb
Foto: Bratislava – hlavné mesto SR

Retronoviny - dobré noviny pre dobrých ľudí z Ružinova
Evid. č.: EV 4454/11 - ISSN 1338-5739
Vydáva WEON group, a.s.

Design & programming by MK Advertising