Rekonštrukcia detských ihrísk pokračuje

Ružinovská mestská časť bude tento rok rekonštruovať dve detské ihriská, na Raketovej ulici a tiež na Miletičovej ulici. Investícia by sa mala pohybovať okolo 200-tisíc eur.
 
„Niektoré z ružinovských detských ihrísk už rekonštrukciu potrebujú. Každý rok sa snažíme niekoľko z nich kompletne vynoviť, tak aby vyhovovali dnešným normám, ako i požiadavkám rodičov a ich ratolestiam,“ uviedol starosta Ružinova Dušan Pekár.
 
V prípade ihriska na Raketovej ulici bude potrebná kompletná rekonštrukcia, ktorá zahŕňa aj riešenie problému s neodtekajúcou dažďovou vodou. Pribudnú nové preliezačky, ktoré budú v súlade s najnovšími bezpečnostnými normami. Súčasťou vynoveného priestoru sa stanú spevnené dopadové plochy pod hracími prvkami. Na svoje si prídu aj basketbalisti, ktorých potešia nové koše, no a pre milovníkov zdravého pohybu budú nainštalované aj špecializované preliezačky na cvičenie. Ružinov má vo svojom rozpočte na komplexnú rekonštrukciu detského ihriska na Raketovej ulici vyčlenených 140-tisíc eur.
 
„Druhé detské ihrisko, ktoré plánujeme tento rok kompletne zrekonštruovať, je na Miletičovej ulici. Vyčlenených na to máme 60-tisíc eur. Chceme tam osadiť nové hracie prvky, ktoré budú zamerané na staršie deti a na cvičenie,“ priblížil Dušan Pekár. Starosta tiež spomenul, že z priestorov ihriska zmiznú unimobunky, prebehne redukcia pieskovísk no a nie príliš pôvabné asfaltové plochy nahradí zámková dlažba. Táto modernizácia je tiež podmienená tým, že mesto následne zverí pozemok do správy Ružinova. Konkrétne kroky v tejto veci už prebehli.
Nový imidž získajú aj ostatné ružinovské detské ihriská. Pôjde napríklad o dopĺňanie štrkových dopadových plôch, ošetrenia drevených prvkov ihrísk, opravy oplotení a, samozrejme, aj výmeny piesku v pieskoviskách.
 
Timo

Retronoviny - dobré noviny pre dobrých ľudí z Ružinova
Evid. č.: EV 4454/11 - ISSN 1338-5739
Vydáva WEON group, a.s.

Design & programming by MK Advertising