V Ružinove vyrastie inovatívny park

 
Park na rohu ulíc Ružinovská –Tomášikova už poriadne dlho dráždil potenciálnych investorov, ktorí na jeho mieste už neraz chceli vybudovať obytné domy. Nakoniec sa však takéto zámery potlačili. Priestor pred Paneurópskou vysokou školou aj naďalej zostane parkom, ale nie hocijakým.
 
Okrem tradičného kúska prírody, aký návštevníci od parkov prirodzene očakávajú, budú konkrétne v tomto zapracované viaceré jedinečné nápady. Ekosystém zadržiavania dažďovej vody a čistejšie ovzdušie by mali prilákať do oblasti rôzne vtáctvo. Na streche vysokej školy osadia i včelie úle. Pri budovaní sa bude myslieť aj na psičkárov, pre ktorých je pripravený moderný uzavretý výbeh, situovaný na bočnej strane plochy parku. V priestore bude možné aj grilovať, či zbierať plody z jedlého lesa.
 
Do v skutku unikátneho projektu prispeli formou poslaneckých priorít sumou 150-tisíc eur mestskí poslanci za Ružinov, Branislav Kaliský, Martin Chren, Slavomír Drozd a Jarmila Tvrdá, sumou 40-tisíc eur z vlaňajších aj Kaliský a Chren. Náklady na budovanie sa však budú pohybovať vo výške 300-tisíc eur. Projekt by mal podporiť aj súkromný sektor. Potom ako architekti dokončia svoju štúdiu, príde na rad samotná realizácia projektu. Najskôr sa začne s osádzaním úľov, následne s vysádzaním stromov. Plocha pred vysokou školou je súčasťou Ružinovského bulváru, tiahnuceho sa od Záhradníckej ulice až po úplný koniec Ružinovskej ulice.
 
FIT

Retronoviny - dobré noviny pre dobrých ľudí z Ružinova
Evid. č.: EV 4454/11 - ISSN 1338-5739
Vydáva WEON group, a.s.

Design & programming by MK Advertising