Zdarma na korčuliach

Aj keď sú ešte letné prázdniny, sezóna na Zimnom štadióne Vladimíra Dzurillu v Ružinove sa opäť začala.

Verejnosť sa od polovice augusta môže zadarmo korčuľovať vo vyhradených hodinách. Na korčule sa mohli milovníci tohto športu postaviť už aj cez víkendy.  Ľadovú plochu je možné využívať na prenájom i pre hokejové skupiny. Pretože záujem verejnosti je enormný,  voľné zostali už len časy cez pracovný týždeň okolo obeda.  
Preto sme sa pýtali na uliciach Ružinova: Potešil vás fakt, že sa opäť môže na našom zimnom štadióne korčuľovať, a to dokonca zdarma?

Stanislav Gibala, montér: Korčuľujem odmalička. Keď stál ešte iba starý zimák, chodievali sme sa korčuľovať najmä počas víkendov. Teraz je to o to príjemnejšie, že máme ľadovú plochu, čo by kameňom dohodiť. Takže toto naozaj vítam a považujem to za veľké pozitívum našej štvrte.

Evita Molnárová, študentka sociológie: Mne je to dosť jedno. Nikdy som nemala vzťah k tomuto športu. Uprednostňujem ľahkú atletiku, najmä beh na dlhšie trate. Štrkovecké jazero je na toto ideálne. Využívam bežeckú trať, ktorá je okolo neho buď v skorých ranných hodinách, alebo večer. Môj mladší desaťročný brat Peter sa však už bol korčuľovať. Preňho je to významný počin.

Eduard Kolísek, technik: Na Štrkoveckom jazere som sa s mamou a otcom učil korčuľovať. No na to musela byť tuhá zima, čo v čase    mojej mladosti nebolo nič výnimočné. Nápad otvoriť štadión pre širokú verejnosť už v lete považujem za veľmi vydarený. Asi sa tam pôjdem pozrieť a prebehnem sa  na korčuliach.

Silvia Nemlahová, žiačka: To je super, že  sa tam dá korčuľovať už teraz! S kamoškami sme si boli trikrát vyskúšať piruety. Len som pritom spadla a udrela si koleno. Podľa mňa by mohlo byť v Bratislave viac vecí pre mládež zdarma. Všetko je veľmi drahé.(en)
 

Retronoviny - dobré noviny pre dobrých ľudí z Ružinova
Evid. č.: EV 4454/11 - ISSN 1338-5739
Vydáva WEON group, a.s.

Design & programming by MK Advertising