Kategória: Kultúra a relaxČíslo: 01/2024

Recepty / Máj

Smoothie matcha a banán

Potrebujeme:
hrsť špenátu, ľad, 1 banán, 1 lyžičku prášku matcha, 1 odmerka vanilkového proteínového prášku, 1/2 šálky obyčajného gréckeho jogurtu, 1 šálku mandľového mlieka
 
Ako postupovať:
Banán nakrájajte na menšie časti, následne pridajte do mixéra aj so špenátom. Pridajte mlieko a grécky jogurt. Poriadne vymixujte. Následne pridajte všetky sypké suroviny. Na koniec pridáme ľad a rozmixujeme.
Podávajte v pohároch.
 
Jahodový cheesecake
 
Potrebujeme:
200 g sušienky Bebe, 100 g masla, 1 šálka kryštálového cukru, 500 g ricotty, 1 ks kyslej smotany 2 vajíčka, 1 vanilkový struk, citrónovú kôru, jahody, želatínu
 
Ako postupovať:
Rozdrvte sušienky a pridajte roztopené maslo. Sušienkové cesto dajte na dno aj na okraje vymastenej tortovej formy s priemerom 24 cm a dajte na 8 minút piecť do vyhriatej rúry na 150 °C. Do misky dajte ricottu, smotanu, cukor, vajcia, vanilku, citrónovú kôru a dohladka vymiešajte. Zmes vlejte na predpečený korpus a opäť pečte asi 30 – 35 minút. Po vychladnutí pridajte navrch jahody a želatínu. Cheesecake nechajte stuhnúť v chladničke.
 
Losos na grile
 
Potrebujeme:
250 g lososa, olej olivový, limetkovú šťavu, himalájsku soľ, paradajky cherry, listový šalát, balzamový ocot
 
Ako postupovať:
Lososa opečte na grile z oboch strán. Stačí 3-4 minúty z oboch strán. V osobitnej miske zmiešajte šťavu z limetky, olivový olej a soľ. Touto zmesou lososa trochu polejte. Šalát ochuťte balzamikom, pridajte nakrájané cherry paradajky. 
Môžete podávať s opečeným chlebíkom.

 

Retronoviny - dobré noviny pre dobrých ľudí z Ružinova
Evid. č.: EV 4454/11 - ISSN 1338-5739
Vydáva WEON group, a.s.

Design & programming by MK Advertising