Kategória: OC RetroČíslo: 10/2018

Ružinovčania športujú, či je teplo, alebo zima

 

Na bežcov v uliciach jarného Ružinova sme si už všetci zvykli. Tento rok sa v máji konal už tretí ročník podujatia RETRO Run, na ktorom sa zúčastnila takmer tisícka dospelákov a dve stovky detí. Stále rastúca obľúbenosť tohto podujatia vnukla organizátorom myšlienku spestriť ponuku novým, atraktívnym pretekom – pretekom v nočných októbrových uliciach mestskej časti a vytvoriť tak príťažlivú sériu RETRO RUN jar-jeseň.
 
V piatok 5. októbra sa tak viac ako 500 bežcov postavilo na štart prvého ročníka podujatia RETRO NIGHT RUN. Behuchtiví nadšenci si mohli zmerať svoje sily už tradične na trati 5 km a 10 km. Napriek chladnému počasiu bolo v cieli cítiť radosť a zábavu z nového zážitku. Celé podujatie bolo výborne pripravené i z technickej stránky, takže sa smelo môže zaradiť ku konkurenčným pretekom v meste.
Kreatívnym detailom bežeckého podujatia sa stala medaila, ktorá sa skladá z dvoch častí – jarnej a jesennej. Účastník oboch pretekov si môže doma sám zložiť obe polovice do jednej medaily.
Tak ako všetky doterajšie ročníky RETRO Runu, aj tento mal charitatívny moment. V minulosti sa zo zbierok podujatia podporilo financovanie letného tábora pre imobilné deti trpiace svalovou dystrofiou, suma putovala i pre Ligu proti rakovine. Tento rok sa jedným eurom z každého štartovného letného i zimného behu rozhodli organizátori podporiť projekty RATA centra, ktoré pomáha detičkám s autizmom a inými vývinovými poruchami.
Podujatie bolo už tradične organizované pod záštitou starostu MČ Ružinov Dušana Pekára, ktorý preteky odštartoval presne o 19.00 hod. Patrónmi podujatia boli opäť naši skvelí lyžiari Adam a Andreas Žampovci.
K veselej atmosfére celého podujatia sa tentoraz pridal i moderátor, obľúbený slovenský herec Juraj Bača. Príjemným spestrením priamo na štarte bolo vystúpenie fakírskej skupiny
DUO ARTRON ASPIS.
Bežecké súťaže v uliciach dopĺňali preteky v amaterskom Cross challanege v priestoroch fitnescentra Retro Sport & wellness.
Ružinovčania opäť nesklamali a potvrdili povesť športových nadšencov. Prvý ročník RETRO NIGHT Run sa naozaj vydaril a organizátori sa už teraz tešia na hojnú účasť bežcov v budúcoročnej sérii RETRO Run  jar-jeseň 2019.
 

Retronoviny - dobré noviny pre dobrých ľudí z Ružinova
Evid. č.: EV 4454/11 - ISSN 1338-5739
Vydáva WEON group, a.s.

Design & programming by MK Advertising