Kategória: OC RetroČíslo: 01/2019

Ružinovská kvapka krvi tentoraz „novoročná“

 

OC Retro v spolupráci s Národnou transfúznou službou SR organizuje v pondelok 21. januára 2019 už neuveriteľný ôsmy ročník tradičného a úspešného charitatívneho podujatia Ružinovská vianočná kvapka krvi. No tentoraz prívlastok „vianočná“ vystrieda prívlastok „novoročná“. Prečo?
 
Národná transfúzna služba SR a jej výjazdové jednotky totiž v posledných rokoch nevedia, kam skôr. Našťastie! Vyťaženosť mobilných výjazdových jednotiek z roka na rok stúpa. Svedčí to len o jednom – že záujem ľudí pomáhať je napriek dnešnej hektickej a stresovej dobe čím ďalej, tým väčší. A to bol i hlavný dôvod, pre ktorý sa dátum konania akcie presunul z každoročne tradičného vianočného decembra na prvý možný voľný termín v kalendári výjazdovej jednotky – novoročný 21. január. Každý rok sa len v OC Retro pri tejto príležitosti zíde do stovky ochotných nadšencov, pre ktorých je pomoc chorým úplnou samozrejmosťou.
 
Minulý rok sa na tejto obľúbenej ružinovskej akcii zúčastnilo 
73 dobrovoľníkov. A na ďalších čakajúcich už dokonca nevyšiel čas, ani kapacity výjazdovej jednotky. Ružinovčania tak každý rok dokazujú svoje veľké srdce a ochotu. Príďte i tento rok pomôcť tým, čo máte a s čím sa môžete podeliť s niekým, kto to práve môže potrebovať, pre koho to znamená život – pomôcť vlastnou kvapkou krvi.
Darcom krvi sa môže stať každý, kto má vek od 18 do 60 rokov a váži viac ako 50 kg. Pochopiteľne by nemal trpieť závažným chronickým, či infekčným ochorením. V deň odberu nemusíte byť nalačno. Práve naopak – je vhodné prísť naraňajkovaní a piť veľa tekutín. Vedeli ste, že darovaním krvi pomáhate aj sami sebe? Svoj organizmus totiž trénujete na prípadné stresové situácie spojené so stratou krvi.
Darovanie krvi prispieva i k celkovej regenerácii organizmu darcu. Úbytok krvi po darovaní totiž vyprovokuje organizmus k tvorbe nových, neopotrebovaných krviniek. Odborníci hovoria dokonca i o celkovom „omladnutí“ organizmu darcu.
Všetky podrobnejšie informácie o tom, kto môže darovať krv, čo robiť pred odberom a ako prebieha samotný odber, nájdete už tradične na stránke www.rvkk.sk.
 
Samotná akcia sa začne v pondelok 21. januára o 8.00 ráno
a potrvá do 11.00. Posledný darca musí byť registrovaný najneskôr do 10.45. V deň odberu má každý darca zo zákona nárok na hradený deň pracovného voľna.
Vďaka nášmu skvelému partnerovi a podporovateľovi – spoločnosti DM Drogerie, nájdete odberné výjazdové pracovisko v OC Retro na 1. poschodí v doškolovacích priestoroch DM Drogerie.
 
Príďte aj vy a pomôžte zachrániť niekomu život! Nikdy neviete, kedy budete možno rovnakú pomoc potrebovať aj vy.

Retronoviny - dobré noviny pre dobrých ľudí z Ružinova
Evid. č.: EV 4454/11 - ISSN 1338-5739
Vydáva WEON group, a.s.

Design & programming by MK Advertising