Meniny má: Roland

Aktuálne vydanie:
Ročník: 7, číslo: 2/2018
ISSSN: 1338-5739
PONDELOK 14. máj 2018
 

Kategória: OC RetroČíslo: 01/2017

Tradičný Deň zdravia už tradične dobre

Niektoré podujatia v OC Retro sa už stali tradíciou. Tradíciou dobrou a užitočnou. Patrí k nim i každoročný januárový DEŇ ZDRAVIA.

V sobotu 21. januára sa konal v poradí už piaty ročník osvetového podujatia „Deň zdravia v OC RETRO“. Ružinovčania si už na toto podujatie zvykli, a tak ako každý rok, i tentoraz využili možnosť dať si rýchlo, pohodlne a bez čakania urobiť základné vyšetrenia pod dohľadom odborníkov zo Všeobecnej zdravotnej poisťovne. Bezplatne, v rámci osvety a prevencie srdcových ochorení, si mohli dať zmerať tlak s dôrazom na cievnu mozgovú príhodu, zmerať cholesterol, komplexne si zanalyzovať telo s pozornosťou na stav telesného tuku, či naučiť sa správnym technikám čistenia chrupu.

Fakt, že zdravotný stav vášho chrupu priamo ovplyvňuje stav srdcového svalu, je všeobecné známy. Na kardiologické problémy v súčasnosti trpí v Európe viac ako 14 miliónov pacientov a ich počet sa ročne zvyšuje v priemere o 300-tisíc. Na Slovensku evidujeme v súčasnosti okolo 100-tisíc pacientov s problémom srdcového zlyhávania. Ochorenia srdca čoraz viac postihujú mladú a strednú generáciu, čo je dôsledkom, okrem iného, rýchleho a stresujúceho životného štýlu. Preto je potrebné prevencii a osvete tohto ochorenia venovať väčšiu pozornosť.
 
Lekári a osvetoví pracovníci počas podujatia nielen vyšetrovali, ale podávali Ružinovčanom osožné rady, či informácie týkajúce sa starostlivosti o svoje zdravie. Napríklad i to, že každý dospelý pacient má v zmysle zákona nárok na pravidelnú bezplatnú lekársku prehliadku raz za dva roky, ktorá zahŕňa meranie krvného tlaku, odber krvi, vzoriek moču a stolice a zisťovanie stavu cholesterolu. Ak mate viac ako 40 rokov, je potrebne absolvovať aj vyšetrenie EKG. Rovnako je potrebné raz za rok navštíviť zubára, ktorý stav ústnej dutiny kontroluje bezplatne.
 
Venujte pozornosť svojmu zdraviu, kým je čas. Je to investícia, ktorá sa vám zaručene v budúcnosti vráti. Preto tu pre vás bude Deň zdravia v OC Retro aj budúci rok.
 
red.

Retronoviny - dobré noviny pre dobrých ľudí z Ružinova
Evid. č.: EV 4454/11 - ISSN 1338-5739
Vydáva WEON group, a.s.

Design & programming by MK Advertising