Kategória: Životný štýlČíslo: 04/2015

Deti v náhradných škôlkach neplačú

Leto predstavuje zmenu nielen pre rodičov školákov, ale aj škôlkarov. Počas dovolenkového obdobia sa brána predškolských zariadení zatvorí na celý jeden z letných mesiacov, takže ich musia zastúpiť ich kolegyne z inej škôlky. 

 
V materskej škole na Pivonkovej majú situáciu jednoduchú. Vzájomnú pomoc si poskytuje nielen cez prázdniny, ale aj počas školského roka kooperujúce kvarteto v časti Trávniky. Patria k nemu aj zariadenia na Astrovej, Nevädzovej a Šalviovej. „My očakávame detičky z ostatných troch škôlok v júli. A pretože sa často operatívne zastupujeme, deti nás poznajú a nehrozia žiadne ťažkosti v súvislosti so správaním dieťaťa v novom prostredí,“ konštatuje riaditeľka MŠ Pivoňková Eva Kršáková.
Ani v materskej škole na Bancíkovej ulici nevidia v súvislosti s netypickou letnou situáciu problém. „Zvyčajne máme ohlásených viac detí, reálne ich však nastúpi omnoho menej. Rodičia sa prihlásením istia, ale mnohí napokon dajú deti starým rodičom alebo to riešia inak,“ hovorí riaditeľka PaedDr. Jana Bolebruchová. Napriek tomu sú vždy pripravení na počet 120 detí ako z pedagogickej stránky, tak i zo zabezpečenia ich stravovania. Asi 70 percent to bývajú ich zverenci, zvyšok škôlkari z Exnárovej alebo aj iných predškolských zariadení. „Nestáva sa nám, že by tieto deti mali problém akceptovať iné prostredie a emočne by novú situáciu nezvládali. Väčšinou sú to staršie deti, nie tie najmenšie. A každý rodič už svoje dieťa pozná a ak je precitlivené, nevystaví ho podobnému riziku a zabezpečí si na ten mesiac radšej prarodiča,“ dopĺňa riaditeľka. Aj keď pre možnú preplnenosť by zariadenia počas letných mesiacov nemuseli prijímať staršie deti mamičiek, ktoré sú na materskej, vychádzajú v ústrety aj takýmto rodinám.
 
(bes)
 

Retronoviny - dobré noviny pre dobrých ľudí z Ružinova
Evid. č.: EV 4454/11 - ISSN 1338-5739
Vydáva WEON group, a.s.

Design & programming by MK Advertising