Kategória: Životný štýlČíslo: 06/2015

Dovolenkové hity na rok 2016

 
Zima je ideálny čas na plánovanie letnej dovolenky. Horúce očakávania a snívanie o sladkom plážovom ničnerobení zaženú aj tú najkrutejšiu snehovú realitu. A aké sú top destinácie roka 2016?
 
Kapverdy – ostrovná Afrika
Skutočná exotika vzdialená len približne 6 hodín letu priamo z Bratislavy. Žiadne prestupy ani stratené batožiny. Kapverdské ostrovy sa nachádzajú južne pod Kanárskymi, ale nepatria Španielom či Portugalcom. Sú africkým ostrovným štátom. A hoci tam je úradným jazykom portugalčina, domáci sa dorozumievajú kreolštinou.
Jedným z kapverdských ostrovov je Boa Vista. Jedno z mála miest na našej planéte, ktoré ešte nestihol skaziť boom cestovného ruchu. Pár hotelov na celý ostrov, jedno menšie hlavné mestečko, niekoľko dediniek a inak len nekonečne dlhé, široké, piesočnaté pláže, ktoré si najlepšie vychutnáte zo sedla štvorkolky. Naskytne sa vám výhľad nielen na rozsiahle piesočné duny, ale aj na menšie či väčšie vlny, ktoré neúnavne demonštrujú silu Atlantického oceánu. Divadlo prírody, ktoré nikdy neomrzí.
 
Omán – Karibik Orientu
Omán, tak to je exotika na druhú. Pre Slováka zatiaľ takmer neznáma krajina, o to viac láka a vzbudzuje záujem. Minimálne vtedy, keď vám prezradíme, že od marca budúceho roka sa tam bude lietať priamo z Bratislavy. Dovolenka ako z rozprávky o tisíc a jednej noci na vás čaká na juhu krajiny pri Arabskom mori v oblasti Salalah. Omán bol v minulosti veľmi bohatou zemou predovšetkým vďaka kvalitnému kadidlu. Je to vlastne vonná živica, ktorá sa získava z kmeňa kadidlovníka. Tieto stromy tam boli a stále sú také unikátne, že po stáročia sa kadidlo z tejto oblasti považovalo za cennejšiu komoditu ako zlato. A z Ománčanov urobilo boháčov.
Ománčania sú veľmi priateľský a milý národ, a práve preto sa otvárajú svetu. Vzniklo tam ministerstvo turizmu a vláda začala podporovať výstavbu hotelov a cestovný ruch. Už teraz sú v Salalah nádherné rezorty s vynikajúcimi službami aj programom all inclusive za dostupné ceny. A tá ich nádherná pláž posiata palmami, jemný biely piesok, more plné mušlí (dokonca živých!), podmanivá vôňa kadidla, ktorá sa šíri hotelmi, mestami a celou krajinou, sa vám zaručene
dostanú pod kožu.
 
Kuba – návrat do minulosti
Ak sa vám zdá tých pár mesiacov do leta ako večnosť a vy si potrebujete oddýchnuť čo najskôr, Kuba je počas našich zimných mesiacov ideálnou voľbou. Nádherné pláže posiate palmami vo východnej provincii Holguín, až neuveriteľne tyrkysovo modré more na západe v obľúbenom letovisku Varadero a všade samá pohoda. Žiadny stres, žiadne náhlenie sa.
Veď aj zajtra je deň.
 
Čas na Kube plynie úplne inak ako u nás v Európe. A to je dobre. Turista tam vďaka tomu ľahko zabudne na každodenný zhon a naplno si vychutná kúzlo okamihu.
Na Kube je toho toľko na obdivovanie – prírodné krásy, jedinečné mestečká, Havana a jej historické zaujímavosti, La Bodeguita del medio a Floridita – obľúbené bary Ernesta Hemingwaya, príbehy o každodennom živote Kubáncov…
Skrátka, jedna dovolenka je na tento jedinečný ostrov málo. Preto, ak ste ešte neboli na Kube, treba sa tam vybrať čo najskôr. Súčasný režim sa pomaly, ale isto blíži k svojmu koncu a Kuba viac nebude takou, akou je dnes.
 
Už viete, kam najbližšie pocestujete? Ak si nie ste istí, ktorá destinácia je tá pravá pre vás, dajte si poradiť v novootvorenej pobočke cestovnej kancelárie
Hydrotour v OC RETRO.
 
 
Práve teraz najvyššie zľavy v rámci akcie Top First Moment. Cestovku nájdete na prízemí oproti kaviarni.
 
 

Retronoviny - dobré noviny pre dobrých ľudí z Ružinova
Evid. č.: EV 4454/11 - ISSN 1338-5739
Vydáva WEON group, a.s.

Design & programming by MK Advertising