Kategória: Zo života BratislavyČíslo: 03/2017

Dočasnú autobusovú stanicu v Bratislave otvoria už v najbližších dňoch

 

O predpokladanom termíne otvorenia náhradnej autobusovej stanice na Bottovej ulici informovala hovorkyňa developera HB Reavis Martina Jamrichová, má ním byť druhá polovica septembra. Dočasná stanica má plnohodnotne nahradiť funkciu tej súčasnej na Mlynských nivách, na ktorej mieste plánujú do troch rokov vybudovať novú stanicu.
Výstavba projektu Stanica Nivy sa podľa M. Jamrichovej už začala v polovici mája prácami na administratívnej budove Nivy Tower. Výstavba novej autobusovej stanice sa pritom mala začať od júla tohto roka. Developera však zastihli komplikácie v povoľovacom procese v rámci stavby dočasnej stanice. „Hneď ako bude sprevádzkovaná náhradná stanica, pustíme sa do výstavby nového autobusového terminálu,“ informovala Jamrichová. 
Do obnovy dopravnej a technickej infraštruktúry v okolí stanice sa plánuje investovať 24 miliónov eur. Developer chystá kompletnú obnovu ulice Mlynské nivy. Kedy sa tak stane a s akými dopravnými obmedzeniami treba počítať, nie je známe. „O termíne začiatku rekonštrukcie ulice Mlynské nivy zatiaľ nie je rozhodnuté. Momentálne sme v procese získavania potrebných povolení, zároveň sme časovo viazaní rekonštrukciou Špitálskej ulice,“ skonštatovala.
 
 
 
Ivánová
Zdroj: HB Reavis
 

Retronoviny - dobré noviny pre dobrých ľudí z Ružinova
Evid. č.: EV 4454/11 - ISSN 1338-5739
Vydáva WEON group, a.s.

Design & programming by MK Advertising