Kategória: Zo života BratislavyČíslo: 02/2017

Nové nariadenie o otváracích hodinách v centre

Prečítajte si, aké otváracie hodiny schválili staromestskí poslanci.

Poslanci Starého Mesta schválili na zasadnutí miestneho zastupiteľstva návrh všeobecne záväzného nariadenia (VZN) o pravidlách času predaja v obchode a času prevádzky služieb na území tejto bratislavskej mestskej časti. Nový návrh VZN počíta s tým, že obchody budú v Starom Meste otvorené nonstop. Poslanci schválili aj návrh VZN o ochrane verejného poriadku. Ten veľmi úzko súvisí s nariadením o otváracích hodinách podnikov v Starom Meste.
 
Poslanci zmenu odsúhlasili až na tretí raz. Za návrh hlasovalo 14 poslancov, proti bol jeden poslanec a zdržali sa štyria poslanci.
Zohľadnili sa pripomienky od občanov, ako aj od organizácií. Rozšírili sa počty dní s tzv. predĺženým časom, čiže vo štvrtok, v piatok a sobotu budú kluby, nočné bary a diskotéky otvorené až do 4.00 h (od nedele do soboty je to od 10.00 do 1.00 h). Vinárne a pivárne budú otvorené do 1.00 h (od nedele do stredy od 7.00 do polnoci). Pri predaji cez okienko prešiel návrh predĺžiť čas predaja do 2.00 h ráno (ráno od 6.00 h). Pôvodné návrhy boli také, že kluby, nočné bary a diskotéky budú vo štvrtok otvorené len do 2.00 h, vinárne a pivárne do polnoci a predaj cez okienko tiež maximálne do polnoci.
 
Prevádzkový čas v reštauráciách, kaviarňach a cukrárňach má byť od pondelka do nedele do 7.00 h do polnoci, terasy budú môcť fungovať podľa schváleného nariadenia celý týždeň od 8.00 do 22.00 h. Prevádzkovatelia budú mať dovolené nahlásiť si viacero druhov
prevádzok. Zároveň však nové VZN prikazuje prevádzkovateľom podnikov bez rozdielu, aby mali k dispozícii posudok od odborníka, v ktorom sa uvádza, že ich prevádzka v čase nočného pokoja na území Starého Mesta spĺňa podmienky merateľnosti hluku.
Spomenuté nariadenia začnú platiť od 15. mája 2017.
 
br
Foto: ilustračné foto
 

Retronoviny - dobré noviny pre dobrých ľudí z Ružinova
Evid. č.: EV 4454/11 - ISSN 1338-5739
Vydáva WEON group, a.s.

Design & programming by MK Advertising