Kategória: Zo života BratislavyČíslo: 02/2022

Novinka pre cestujúcich inšpirovaná zo zahraničia

Dopravný podnik Bratislava (DPB) sa neustále snaží modernizovať svoj vozový park a taktiež prinášať benefity pre svojich zákazníkov, čiže cestujúcich. Najnovšie predstavil vonkajšie displeje, ktoré vo vybraných vozidlách zobrazujú aktuálne informácie.
 
Táto vymoženosť sa týka najnovších vozidiel MHD, ktoré sú vybavené farebnými LED displejmi. V praxi to funguje nasledovne: Vozidlá počas státia na konečných zastávkach majú na svojom LED displeji striedavo zobrazený cieľ nasledujúcej jazdy a čas odchodu z konečnej zastávky, čo určite pomôže k lepšej informovanosti viacerým cestujúcim. 
 
Ako informuje DPD na svojej oficiálnej internetovej stránke, táto novinka pomôže cestujúcim efektívnejšie využiť čas do odchodu spoja predovšetkým na miestach, kde nie je k dispozícii takzvaná elektronická zastávková infotabuľa. Zároveň uľahčí vodičom DPB vidieť zostávajúci čas pauzy počas čerpania pracovnej prestávky mimo dopravného prostriedku. 
 
Informácia o čase odchodu vozidla je zvýraznená žltou farbou. Samozrejmosťou je aj verzia v anglickom jazyku pre zahraničných návštevníkov Bratislavy.
 
Odpozorované z Bruselu
Je na prospech veci, keď sa inšpirujeme praxou overenými riešeniami v zahraničí a nemusíme za každú cenu vymýšľať „teplú vodu“. Aj spomenutú novinku načerpal DPD z MDH v hlavnom meste Belgicka v Bruseli.
 
Smelo môžeme súhlasiť s myšlienkou, že dopravný podnik hlavného mesta sa pravidelným zlepšovaním informačných systémov svojich autobusov, trolejbusov či električiek zaradil medzi špičku v oblasti mestskej dopravy aj v európskom meradle. 
 
Autor: jk
Foto: Dopravný podnik Bratislava 

 

Retronoviny - dobré noviny pre dobrých ľudí z Ružinova
Evid. č.: EV 4454/11 - ISSN 1338-5739
Vydáva WEON group, a.s.

Design & programming by MK Advertising