Kategória: Zo života BratislavyČíslo: 02/2017

RETRO RUN pre veľký úspech POKRAČUJE

Pre niekoho je beh formou relaxu, u tých súťaživejších jedincov evokuje hlad po víťazstve. Oba tieto pocity dokáže účastníkom splniť druhý ročník podujatia RETRO RUN, ktoré sa uskutoční v sobotu 27. mája 2017. Záštitu nad ním rovnako ako pred rokom prevzal starosta Ružinova Dušan Pekár.
 
 
Minulý rok, rovnako v májovom termíne, oslavovalo OC RETRO svoje piate narodeniny. Organizátori sa rozhodli osláviť toto prvé „okrúhle“ výročie spoločne so širokou ružinovskou verejnosťou, a tak pripravili zaujímavé športové podujatie s názvom Retro Birthday RUN. Tí, ktorí sa zúčastnili, dospelí i deti, si určite pamätajú vydarený slnečný májový deň, plný športu a zábavy.
 
Pre veľký úspech a pozitívne ohlasy všetkých zúčastnených sa teda organizátori minuloročnej akcie rozhodli podujatie zopakovať a vytvoriť tak v Ružinove novú tradíciu – beh zeleným Ružinovom pod názvom RETRO RUN. V jeho druhom ročníku sú opäť pripravené trate na päť a desať kilometrov pre dospelých, jednotlivcov i tímy a v areáli ZŠ Nevädzová detské behy podľa vekových kategórií. Tentoraz čaká na účastníkov aj jedna novinka – amatérsky CROSS CHALLENGE, na ktorom môžu doslova prekonať samých seba. Súťaž je vhodná pre začiatočníkov aj pre pokročilých, ale hlavne pre všetkých, ktorí sa neboja výziev.
 
„Tento rok sme sa rozhodli rozšíriť podujatie o amatérsky cross challenge. Ide v podstate o prekonanie prekážkovej dráhy v čo najkratšom čase. Súťažiť môžu muži aj ženy od osemnásť rokov. Veríme, že sa táto novinka stretne s rovnako pozitívnymi ohlasmi ako celý prvý ročník Retro Runu,“ povedala v rozhovore pre Retronoviny riaditeľka podujatia Lucia Hamzová.
 
Pre víťazov dospeláckych i detských kategórií sú opäť pripravené atraktívne ceny. Absolútni víťazi získajú originálne trofeje vyrobené výlučne pre RETRO RUN. Každý účastník podujatia sa môže tešiť na bohatý štartovný balíček, ktorý bude obsahovať kredit 6 eur na využitie služieb v športovom centre Retro sport & Wellness, ročné predplatné mesačníka PC REWUE a veľa skvelých vecí od štedrých partnerov. Veľkým lákadlom určite bude tiež limitovaná edícia piva RETRO RUNNER, ktoré špeciálne pre túto príležitosť uvarí Donovalský pivovar.
 
„Účastníci sa môžu tešiť na skvelé ceny aj v bežeckej tombole. Čaká na nich BMW na víkend, trojdňový pobyt v štvorhviezdičkovom hoteli Galileo na Donovaloch, členstvo v Retro sport & Wellness a mnoho iných zaujímavých a hodnotných cien. Samozrejmosťou je skvelé občerstvenie a pitný režim pre účastníkov podujatia od našich partnerov Nagelreiter, Capri Sonne, OXI, Kangen, či Budiš,“ vysvetľuje Lucia Hamzová.
 
Podobne ako minulý, aj tento rok bude mať podujatie charitatívny rozmer. Minulý rok sa podarilo v dražbe vyzbierať 1 600 eur na organizáciu letného tábora pre imobilné deti trpiace svalovou dystrofiou, ktorý sa uskutočnil v Čičmanoch. „Tentoraz sme sa rozhodli podporiť projekty Ligy proti rakovine. Jedno euro z každého štartovného a rovnako aj výťažok zo zbierky, ktorá bude prebiehať počas preberania štartovacích balíčkov, odovzdáme priamo bežeckému tímu tohto občianskeho združenia, ktorý sa na pretekoch tiež aktívne zúčastní. Patrónkou spolupráce je zároveň pani doktorka Eva Siracká,“ vysvetľuje riaditeľka podujatia. „Od začiatku je naším cieľom vytvoriť podujatie, na ktoré sa bežci, ale aj nebežci budú radi vracať. Ďalším cieľom bude teda určite tretí ročník Retro Runu s ešte väčším počtom spokojných účastníkov a ďalšími skvelými novinkami.“
 
Príďte si teda znovu zabehať, povzbudzovať, zabaviť sa a zoznámiť sa so zaujímavými ľuďmi! Nájdite si čas, ktorý strávite ako rodina spoločne.
 
Tešíme sa na vás aj tento rok!
 

Retronoviny - dobré noviny pre dobrých ľudí z Ružinova
Evid. č.: EV 4454/11 - ISSN 1338-5739
Vydáva WEON group, a.s.

Design & programming by MK Advertising