Meniny má: Kazimír

Aktuálne vydanie:
Ročník: 7, číslo: 2/2018
ISSSN: 1338-5739
PONDELOK 14. máj 2018
 

Bezpečnosť labutí na Štrkovci

 

Nebolo to tak dávno, keď najmä Ružinovčanov, ale aj obyvateľov iných mestských častí Bratislavy zasiahla nepríjemná správa o nešťastnom uhynutí labutej rodinky, ktorá sa zadusila kúskami plastu. Dnes by sa to už podľa najnovších informácií nemalo opakovať.

 
Od nešťastnej udalosti urobil miestny úrad niekoľko krokov, ktorými by sa v budúcnosti malo predchádzať podobným situáciám. „Počas letných mesiacov Štrkovec pravidelnejšie kontrolovali hliadky mestskej polície, ba dokonca aj špeciálny strážnik – zamestnanec mestskej časti. Vynovili a rozšírili sme aj informačné tabule pre verejnosť,“ opisuje hovorkyňa ružinovskej mestskej časti Ružinov Tatiana Tóthová. Zaujímavé je, že dopravná značka upozorňujúca na labute je jedinou na Slovensku. Značka je však len dočasná a svoj účel bude plniť iba počas obdobia, kým chodia malé labute s rodičmi na vychádzky.
 
Labutiam sa po prijatí opatrení žije na Štrkovci o poznanie lepšie. Dokazuje to aj fakt, že žiadne iné ohrozenie operencov nenastalo. Existujú však ešte kroky, ktoré by pomohli priblížiť sa ideálnym predstavám o ochrane vzácneho kúska ružinovskej prírody. Jedným z nich je práve posilnenie hliadok v okolí jazera. „Žiaľ, nedostatok mestských policajtov je problémom celého mesta. Keď si vezmete, že na celý druhý obvod – vrátane Ružinova, Vrakune a Biskupíc – máme len štyri hliadky mestskej polície, je jasné, že aj ak by to chceli, nedokážu byť všade. V podstate od začiatku apelujeme na mesto, ktoré políciu riadi, aby sa počet policajtov zvýšil, nedávno prebehli výberové konania a veríme, že v dohľadnom čase bude mestských policajtov v uliciach viac,“ uzatvára Tóthová.
 
Timo
foto: facebook - Martin Chren

Retronoviny - dobré noviny pre dobrých ľudí z Ružinova
Evid. č.: EV 4454/11 - ISSN 1338-5739
Vydáva WEON group, a.s.

Design & programming by MK Advertising