Meniny má: Zdenka

Aktuálne vydanie:
Ročník: 7, číslo: 2/2018
ISSSN: 1338-5739
PONDELOK 14. máj 2018
 

Navrhnite osobnosť Ružinova

 

Streda 15. máj je posledným dňom, keď môžete navrhnúť osobnosť Ružinova. Ako na to?
 
Ak poznáte nejakého výnimočného Ružinovčana, človeka, ktorý dokázal prispieť k lepšiemu životu nás všetkých, prípadne niekoho, kto je úspešný, či na Slovensku, alebo aj za našimi hranicami, dajte o ňom vedieť. Mestská časť Ružinov vyhlásila anketu o osobnosť Ružinova a vyzýva občanov, aby jej posielali svoje návrhy. Stačí, keď vyplníte prihlasovací formulár, ktorý nájdete na internetovej adrese – https://bit.ly/2WpffUM. Vyplnený formulár následne treba poslať na adresu miestneho úradu Ružinov. Buď elektronicky na e-mail ocenovanie@ruzinov.sk alebo poštou s označením „OCEŇOVANIE“ na adresu: Miestny úrad Bratislava-Ružinov, Mierová 21, 827 05 Bratislava.
 
Termín doručovania nominácií je od 15. apríla do 15. mája 2019.
 
Čo bude nasledovať potom?
Návrhy prediskutuje komisia školstva, kultúry a športu so starostom Ružinova Martinom Chrenom a predloží ich na rokovanie ružinovského miestneho zastupiteľstva.
 
Ako to dopadlo vlani?
Verejné ocenenie Ružinova udeľuje starosta od roku 2017. Minulý rok z nominácií verejnosti vybrala komisia piatich laureátov, ktorých v septembri schválili miestni poslanci. Osobnosťami Ružinova sa stali – v abecednom poradí – Miro Gregor za prácu v oblasti fotografie a vytvorenie viacerých kníh a publikácií, Marta Hlavatá za vzdelávanie, Juraj Jartim za šírenie slovenskej kultúry v zahraničí, Bernadeta Staňová za dlhoročnú prácu pre ťažko chorých ľudí a ľudí bez domova a Pavol Štofko z oblasti stavebníctva. Ocenení si prevzali listinu, plaketu a ich meno už bude navždy zapísané v pamätnej knihe mestskej časti.
 
red
Foto: ilustračné foto

Retronoviny - dobré noviny pre dobrých ľudí z Ružinova
Evid. č.: EV 4454/11 - ISSN 1338-5739
Vydáva WEON group, a.s.

Design & programming by MK Advertising