Meniny má: Zdenka

Aktuálne vydanie:
Ročník: 7, číslo: 2/2018
ISSSN: 1338-5739
PONDELOK 14. máj 2018
 

Počasie neprialo, no Ružinovčania si užili Veľkú noc

 

Veľkonočné sviatky máme za sebou, každý si ich užil po svojom. Azda všetky dievčatá boli poriadne vyšibané, prípadne pooblievané a hádam všetci páni k nim pristupovali s patričnou galantnosťou a džentlmenstvom… Veľkú noc si užili aj Ružinovčania.
 
Cultus Ružinov v spolupráci s mestskou časťou Bratislava-Ružinov pripravil pre deti a ich rodičov podujatie s názvom Veľká noc deťom. To sa uskutočnilo v Dome kultúry Ružinov a rodičia so svojimi deťmi sa mohli tešiť na zaujímavý program.
 
Pôvodne sa podujatie malo uskutočniť v Parku Andreja Hlinku, no nepriaznivé počasie zmenilo organizátorom plány. Napriek tomu mali ratolesti o zábavu postarané. Súčasťou boli súťažné stanovišťa s animátormi vrátane odmien, tanečné vystúpenie DANCY SHAKE, hudobno-tanečný koncert Mia pre deti či tvorivé dielne (deti napríklad mohli zakoreňovať rastliny v malých kvetináčoch). Folklórny súbor Karpaty predviedol účastníkom tradície, ktoré sú spojené s veľkonočnými sviatkami. Nechýbali, samozrejme, športové aktivity.
 
Veľká noc deťom priniesla aj súťaže o najdlhší doma upletený korbáč či vlastnoručne maľované vajíčko.
 
Pozitívom bola hojná účasť
Z nasledujúcej fotografií je navyše zrejmé, že podujatie sa napriek improvizácii vydarilo.
 
rob
Foto: Ilustračná foto

Retronoviny - dobré noviny pre dobrých ľudí z Ružinova
Evid. č.: EV 4454/11 - ISSN 1338-5739
Vydáva WEON group, a.s.

Design & programming by MK Advertising