Meniny má: Zdenka

Aktuálne vydanie:
Ročník: 7, číslo: 2/2018
ISSSN: 1338-5739
PONDELOK 14. máj 2018
 

Tragédia v ružinovskej ubytovni

 

Dve obete si, žiaľ, vyžiadal požiar súkromnej ubytovane v Ružinove, ktorý sa udial na konci apríla.
 
Ničivý požiar vypukol v ubytovni pre bezdomovcov na Mlynských Luhoch. Toto miesto je neslávne známe „vystrájaním“ niektorých jedincov, ktorí tam žijú.
 
Bratislavským hasičom sa požiar podarilo lokalizovať približne po dvoch hodinách, úplná likvidácia trvala takmer až poldňa, keďže požiar vypukol pred 12.00 a „vyhrané“ bolo až pred 23.00 v noci. Mimochodom, deň nato sa na mieste lokálne rozhorelo jedno ohnisko, hasičom sa ho našťastie podarilo pri príchode ihneď uhasiť.
 
Smutnejšou správou je, že požiar si vyžiadal osem zranených a aj dve usmrtené osoby.
 
Celkovo išlo o náročný zásah,
keďže záchranným zložkám komplikovalo situáciu zadymenie, vysoká teplota či nestabilita celého objektu. Ubytovňa zhorela. Na samotnom zásahu sa zúčastnilo viac ako 50 profesionálnych či dobrovoľných hasičov. Na mieste vypuknutia požiaru boli pritom desiatky ľudí, tí v panike vybehli na ulicu, pred ohňom utekali aj rodiny s malými deťmi. Požiar vypukol v jednej z izieb v ubytovni pre bezdomovcov na Štedrej ulici.
 
Stanovisko starostu
Starosta Ružinova Martin Chren poďakoval hasičom, záchranárom a policajtom, ktorí bojovali s ohňom, koordinovali práce a ošetrovali ranených. Na margo Mlynských Luhov na sociálnej sieti Facebook napísal, že v tejto ubytovni „sme už v minulosti riešili sťažnosti Ružinovčanov na jej niektorých nie celkom prispôsobivých obyvateľov.“
 
Ružinov v spolupráci s inými organizáciami hľadal pre evakuovaných dočasné ubytovanie, aby títo ľudia nemuseli zostať na ulici.
 
pb
Foto: ilustračné foto

Retronoviny - dobré noviny pre dobrých ľudí z Ružinova
Evid. č.: EV 4454/11 - ISSN 1338-5739
Vydáva WEON group, a.s.

Design & programming by MK Advertising