Kategória: ŠportČíslo: 05/2012

Domáci Inter napokon získal bronz!

Agilný futbalový klub INTER BRATISLAVA usporiadal futbalový turnaj prípraviek v kategórii U 11 s medzinárodnou účasťou.

Osem družstiev bolo rozdelených do dvoch skupín po štyroch účastníkoch. Prvé dve družstvá sa potom v semifinále krížovým spôsobom stretli o postup do finále. Inter Bratislava v skupine  dvakrát remizoval so Slovanom Galanta (0:0) a MFK Topvar Topoľčany (1:1) a zvíťazil nad SK Tuřany z Českej republiky (2:1).

V semifinále potom Inter podľahol  celkovému víťazovi turnaja PFK Piešťany 1:3 a v súboji o konečné 3. miesto Inter Bratislava po remíze 1:1, keď Galanta vyrovnala až v záverečnej minúte. V rozstrele z pok. značky mali viac šťastia žlto-čierni, ktorí si takto vybojovali cenný bronz.

Vo finále turnaja, ktorý mal aj vysokú spoločenskú úroveň,  Piešťany zdolali Juventus Žilina 1:0, keď Piešťany gól dosiahli v poslednej minúte stretnutia.

Organizátori na záver turnaja okrem najlepších jednotlivcov (brankára, hráča a strelca) vyhodnotili aj najlepších hráčov z jednotlivých ôsmich družstiev. Z Interu Bratislava cenu získal Dávid Pusztai.