Kategória: ŠportČíslo: 09/2012

Dvakrát svetový bronz zo ŠH Mladosť!

Klub karate TJ Rapid Bratislava je v posledných rokoch najlepším klubovým družstvom na Slovensku.

Kvalitná práca skúseného odborníka v karate Ing. Jána Longu prináša pre Slovensko cenné kovy z vrcholných domácich, ale aj zo zahraničných podujatí. Posledným úspechom boli dve medaily, ktoré borci z tohto klubu získali na VIII. akademických majstrovstvách sveta v karate v Bratislave v Športovej hale Mladosť. O dve bronzové medaily sa zaslúžili Janka Vojtikevičová v kumite do 55 kg a Adam Lieskovský v kumite do 84 kg.

Po prevzatí medaily na stupňoch víťazov sme obidvoch pretekárov, J. Vojtikevičovú aj A. Lieskovského, požiadali o zhodnotenie svojich výkonov na tatami.

Jana Vojtikevičová: „Som veľmi spokojná aj z fyzickej aj zo psychickej stránky. Boli to vydarené akademické MS u nás v Bratislave a moja už tretia bronzová medaila (predtým ju získala na nedávnych ME seniorov v Tenerife v Španielsku a potom bronz aj na MS U 21). Teraz sa už môžeme pokojne venovať príprave na novembrové MS seniorov, ktoré budú v Paríži. V samotnej súťaži som mala pomerne ťažkých súperov v pavúku, ale to sa už nedá naplánovať. Mala som dobrých súperov, aj zápasy boli dobré. Turkyňa ma porazila, i keď veľmi tesne (2:3), ale napokon som v 5. kole v repasáži zdolala F. Jacqueline z Ekvádora v pomere 5:1 a spokojná som aj s bronzom.“

Adam Lieskovský: „Ja som tiež veľmi spokojný, hoci je to moja prvá medaila. Aj keď v prvom momente po dvoch presvedčivých výhrach vysokým rozdielom v 2. kole nad Moralesom z Mexika 5:1 a v 3. kole nad Serfatim z Francúzska 6:1 som bol dosť naštvaný, ale po triezvom prehodnotení a tesnej výhre v repasáži v 5. kole nad Kočím z ČR v pomere 5:4 som nakoniec uznal, že to bolo všetko spravodlivé a na ďalšie medaily vyššieho lesku si budem musieť ešte počkať.“