Kategória: ŠportČíslo: 05/2012

Vysoká úroveň turnaja mladých hokejistov

Hokejoví priaznivci najrýchlejšej kolektívnej hry na svete, ľadového hokeja, mali počas uplynulých dní možnosť na Zimnom štadióne Vladimíra Dzurillu  vzhliadnuť kvalitne obsadený mládežnícky turnaj v kategórii starších žiakov (9.ŠHT). Okrem domáceho družstva HK 99 Ružinov štartovali už iba zahraniční účastníci (dve družstvá z Českej republiky HC Frýdek – Místek a Slezan Opava), Vienna Capitals (Rakúsko) a Víťaz Podolsk (Rusko).

Najlepšie výsledky dosiahli mladí hokejisti  VÍŤAZA  PODOSLK, ktorí dokázali potvrdiť vysokú kvalitu ľadového hokeja v Rusku už v mladom veku. Tí ako jediní na dvojdňovom turnaji neprehrali a prvenstvo získali zaslúžene. Výkonnostne sa im priblížili iba domáci hokejisti HK 99 Ružinov, ktorí vo vzájomnom súboji prehrali iba 1:3 a obsadili konečné 2.miesto na tomto prestížnom hokejovom mládežníckom turnaji.

5. Vienna Capitals 0 b.

Organizačný výbor turnaja vyhlásil na záver aj najlepších jednotlivcov. Medzi najlepšími (brankári, útočníci) bol najproduktívnejší hráč celého turnaja Šimon PETRÁŠ (HK 99 Ružinov) 13 bodov (6 gólov + 7 asistencií).

Osobitnú cenu získal brankár HC Frýdek – Místek  Daniel BAĎURA, ktorý prevzal aj cenu Vl. Dzurillu.

Účastníci turnaja boli s organizáciou turnaja vysoko spokojní aj po spoločenskej stránke a radi by do Ružinova prišli aj v budúcom ročníku, pokiaľ by samozrejme boli na turnaj pozvaní.

Na záver turnaja zavítal na ZŠ Vladimíra Dzurillu starosta MČ Ružinov Ing. Dušan PEKÁR, ktorý v prítomnosti sestry Viery Dzurillovej dekoroval víťazov a obdaroval  jednotlivých účastníkov turnaja hodnotnými vecnými cenami.