Meniny má: Aleš

Aktuálne vydanie:
Ročník: 7, číslo: 2/2018
ISSSN: 1338-5739
PONDELOK 14. máj 2018
 

Kategória: Zo života BratislavyČíslo: 02/2020

Môžete ovplyvniť, ako sa zmení Krížna

 

Určite ju poznáte. Krížna ulica v Bratislave – množstvo kaviarní a obchodov, viaceré priľahlé verejné priestory, niektoré využívané, iné zanedbávané. Magistrát hlavného mesta teraz plánuje obnovu tejto ulice.
 
Metropolitný inštitút Bratislavy (MIB) zapája verejnosť pred plánovanou revitalizáciou Krížnej ulice. K dispozícii je dotazník, ktorý môžu občania z tejto ulice a jej okolia vyplniť do konca februára. Nasledovať budú susedské prechádzky, okrúhle stoly, diskusie a ďalšie aktivity. Výsledky by mali byť známe na konci tohto roka. Mesto chce týmto krokom zodpovedne naplánovať zmeny, ktoré majú vychádzať z predstáv a potrieb ľudí.
 
„Súčasťou procesu sú aktivity, ktoré umožnia sa zapojiť aj zraniteľným skupinám a ľuďom s rôznymi potrebami pohybu a orientácie. Všetky získané informácie pozorne vyhodnotíme a spolu so strategickými dokumentmi mesta budú slúžiť ako východiská pri príprave projektovej dokumentácie,“ cituje oficiálna stránka mesta bratislava.sk slová Zory Paulinovej
z Kancelárie participatívneho plánovania MIB.
 
Krížna ulica sa má riešiť spôsobom „od fasády k fasáde“, aby sa v priebehu niekoľkých rokov zmenila na príjemný bulvár.
Jej obnova je súčasťou projektu rekonštrukcie ružinovskej radiály, ktorá by tiež mala priniesť viaceré výhody. Spomeňme napríklad zvýšenie bezpečnosti a bezbariérovosti, zníženie hlučnosti či zlepšenie prístupnosti verejnej dopravy.
 
bb

Retronoviny - dobré noviny pre dobrých ľudí z Ružinova
Evid. č.: EV 4454/11 - ISSN 1338-5739
Vydáva WEON group, a.s.

Design & programming by MK Advertising