Meniny má: Kazimír

Aktuálne vydanie:
Ročník: 7, číslo: 2/2018
ISSSN: 1338-5739
PONDELOK 14. máj 2018
 

Kategória: Zo života BratislavyČíslo: 09/2020

Šiesty ročník Týždňa dobrovoľníctva v Bratislave bude prevažne vonku

 

Bratislavské dobrovoľnícke centrum sa aj tento september zapája do celoslovenskej kampane Týždeň dobrovoľníctva, ktorá prinesie množstvo rôznorodých aktivít pre všetky vekové kategórie. Prihlasovanie pre verejnosť je spustené na webe tyzdendobrovolnictva.sk.
Vďaka tisíckam ľudí ochotných pomáhať sa Slovensko aj tento rok zmení na krajinu dobrých skutkov. V Bratislave sa po šiesty raz zmobilizujú všetci, ktorí bez nároku na odmenu venujú svoj čas a vedomosti iným.
Okrem už tradičných dobrovoľníckych ponúk, ako je úprava a revitalizácia vonkajšieho prostredia neziskoviek, sadenie zelene, maľovanie a upratovanie ponúkne BDC dobrovoľníkom aj nové aktivity. „Tento rok nás čakajú aj nové dobrovoľnícke výzvy v podobe výstavby petangového ihriska pre seniorov v Dúbravke či čistenia stanovíšť stromov v Starom Meste. Súčasťou Týždňa dobrovoľníctva budú tiež nábory do dobrovoľníckych programov Dobro ZUŠ-ka a Som tu pre teba,“ vysvetľuje riaditeľka BDC Gabriela Podmaková.
Počas Týždňa dobrovoľníctva má každý príležitosť vybrať si z veľkej ponuky jednorazových dobrovoľníckych aktivít, ktorú pripravili občianske združenia, školy, centrá voľného času, knižnice, múzeá, zariadenia pre seniorov, domovy sociálnych služieb, samosprávy a mnohé ďalšie. Dobrovoľnícke ponuky Týždňa dobrovoľníctva sú prístupné na www.tyzdendobrovolnictva.sk.
„Tešíme sa, že aj v tomto neľahkom roku opäť prejavili záujem otvoriť pre verejnosť dobrovoľnícke aktivity mnohé organizácie po celom Slovensku a za všetkých potrebných epidemiologických opatrení môžeme aj uprostred tohto septembra uskutočniť celonárodnú kampaň Týždeň dobrovoľníctva. Pri rekordnom záujme účastníkov z posledných rokov je počet miest pri jednotlivých aktivitách limitovaný, a preto odporúčame záujemcom registrovať sa na aktivitu, o ktorú budú mať záujem, v prvých dňoch,“ uviedla koordinátorka Týždňa dobrovoľníctva, Dominika Hradiská.
Týždeň dobrovoľníctva 2020 sa uskutoční od 16. septembra do 22. septembra. Jeho súčasťou bude výnimočne aj podujatie
Naše mesto.
 

Retronoviny - dobré noviny pre dobrých ľudí z Ružinova
Evid. č.: EV 4454/11 - ISSN 1338-5739
Vydáva WEON group, a.s.

Design & programming by MK Advertising